Bábos Mesekuckó kicsiknek és nagyoknak
Mind eseményében, mind nyelvi szerkezetében egyszerű állatmesékben az állatok emberi tulajdonságokkal bírnak. Így lesz kedves, bátor, segítőkész, leleményes, irigy, kérkedő, öntelt, béketűrő, alkalmazkodó vagy éppen önfejű egy-egy szereplő. A színtéren a gyermek számára a saját életében megélt, vagy látott izgalmak elevenednek meg. A lejátszódó folyamat a bajba keveredéssel kezdődik, majd a probléma megoldása után minden újra elrendeződik. Ez a feszültség a gyerekek számára ismerős, könnyen azonosulni tudnak vele, ezáltal tanító jellegű. Bábozás során a valós térben, három dimenzióban, az összes érzékszervet aktiválva zajlik a mese, ami beépül a gyermek egész személyiségébe, nem csak értelmi, vagy érzelmi szinten hat. Mindez segíti a saját érzéseiben, és az emberi viselkedésben való kiigazodást. Tanítja az élet sokszínűségét, hullámzását, önismerethez vezet. Mese után a gyerekek is bábozhatnak, kiélhetik felszínre került gondolataikat, érzéseiket.

Mit csinálunk a Mesekuckó foglalkozásokon? Nem tanítunk mondókákat, verseket, énekeket, rendszeresen gyakorolva azokat. Inkább az indirekt tanulási módszer kerül előtérbe, amely az egész gyermeki személyiséget érinti. Hetente új mesékkel, dalokkal, énekekkel, kézműves technikákkal foglalkozunk. A gyerek nem csak befogad, hanem aktívan ő is megnyílik. A mese történetének figyelését kérjük, hogy együttérezzenek, hogy érzelmileg azonosuljanak a szereplőkkel. Majd a felszínre került gondolataikat, érzéseiket vigyék tovább, játsszák ki, dolgozzák fel, rajzolják, fessék le. Mikor pedig az alkotások otthon előkerülnek, az emlékezéssel mélyülnek az ismeretek, élmények, a hozzá kapcsolódó érzések.

pankamese@gmail.com
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el